İşten çıkarılmalar, Royal Festival Hall da dahil olmak üzere organizasyonun tüm alanlarını etkileyecek.

Fotoğraf: southbankcentre.co.uk/

İngiltere’nin en büyük sanat kompleksi Southbank Centre, COVID-19 krizinin sebep olduğu mali kayıpları azaltma amacıyla çalışanlarıyla diyaloglar başlatırken 400 işin risk altında olduğunu onayladı. Çarşamba günü işçilere personelin üçte ikisinin işten çıkarılmasına yol açabilecek olan kesintiler hakkında bilgi verildikten sonra, Southbank Centre’ın sözcüsü haberleri doğruladı. Yapılan açıklamaya göre, “Southbank Center, COVID-19’un neden olduğu mali kayıpları ortadan kaldırmak ve İngiltere’nin en büyük sanat merkezinin geleceğini koruma altına almaya yardımcı olmak için tasarlanan kapsamlı bir yönetim eylem planının bir parçası olarak 400’e yakın çalışanın işten çıkarılma riski altında olduğunu duyurdu.” İş kayıplarının, Hayward Galerisi ve Royal Festival Hall da dahil olmak üzere, sekiz orkestra, National Poetry Library ve Arts Council Collection’a ev sahipliği yapan mekanlardan oluşan Southbank Centre’ın tüm alanlarını etkilemesi bekleniyor.

Organizasyon, 600 çalışanının çoğuna ücretsiz izin vermişti ve Mayıs ayında 2020-21 mali yılı için 5,1 milyon sterlinlik bir açık ile karşı karşıya kalacağını öngörmüştü. Southbank Centre’ın yanısıra, 400 personelin işten çıkarılacağını duyuran National Theatre da dahil olmak üzere diğer birçok İngiliz sanat kurumu işten çıkarmalar gerçekleştiriyor. Southbank sözcüsü, merkezin en azından Nisan 2021’e kadar kapalı kalacağını ve sosyal mesafeden dolayı birçok personelin işsiz kalacağını belirtti. Sözcü, “Southbank Centre, maliyet tabanını azaltmak ve yeniden açılabildiğinde sanatsal programını yürütmek ve sunmak için yeni yollar geliştirmeye yönelik önlemler uygulamalı” dedi.

Southbank Centre, organizasyonun tüm düzeylerindeki rollerin etkileneceğini ve bu hafta 45 günlük bir danışma süresinin başlayacağını doğruladı. Mayıs ayında, Southbank Centre’ın genel müdürü Elaine Bedell, 2021 baharına kadar mekanların kapalı kalabileceğini tahmin ettiği için daha fazla devlet yardımı çağrısında bulundu ve mekanların “İngiltere sanat ve kültürünün uzun vadeli sağlığı hakkında alarm verdiğini” söyledi. Yakın zamanda ilan edilen 1.57 milyar sterlinlik sanat kurtarma paketi, birçok mekânı etkileyen işten çıkarmaları önlemedi.Geçen hafta Birmingham Repertory Theatre, çalışanların %40’ının işten çıkarılabileceğini belirtti ve çarşamba günü BECTU sendikası, kültürel kurtarma paketinin nasıl dağıtılacağına dair acil bir zaman planlaması gerektiğini söyledi.

One Comment

  • Avatar bahis dedi ki:

    Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and also the rest of the site is also really good. Lexi Alessandro Skippy

Yorum Yaz