Royal Opera House, kapılarını Mart’ta kapattığından bu yana ilk defa bir canlı konserler serisi gerçekleşeceğini duyurdu.

Fotoğraf: Sim Canetty-Clarke

Live from Covent Garden (Covent Garden’dan Canlı) serisi, 13 Haziran’da başlayacak ve Royal Opera House müzik direktörü Antonio Pappano ve BBC’den Anita Rani tarafından sunulacak. Her bir konser, halka hala kapalı olan opera evinden canlı olarak aktarılacak ve bir dizi opera ve bale sahneye konulacak. İlk konser, Royal Bellet’nin (Kraliyet Balesi) yerleşik koreografı Wayne McGregor’un yeni bir eserinin dünya prömiyerini ve Benjamin Britten, George Frideric Handel, George Butterworth ve Mark-Anthony Turnage’ın eserlerinin performanslarını içerecek. Bu ilk konser, YouTube ve Facebook üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecek. 20 ve 27 Haziran tarihlerindeki ikinci ve üçüncü konserler ise hem canlı olarak, hem de istenildiğinde 4.99 Sterlin karşılığında izlenebilecek.

Konserlerin küratörlüğünü Pappano’nun yanı sıra Royal Ballet direktörü Kevin Hare ve Opera direktörü Oliver Mears üstlenecek. Programın detayları ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

Royal Opera House, İngiliz Hükümeti’nin koronavirüsün yayılmasını durdurmak amacıyla kalabalıkların toplanmasına karşı çıkan bir sağlık uyarısı yayınlamasını takiben 17 Mart’ta kapılarını kapatmıştı. Bu tarihten beri, düzenli olarak önceden çekilmiş ücretsiz kayıtlar yayınlıyordu.

Daha fazla bilgi için roh.org.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz