| 1dk |

İngiltere Kültür Bakanı Oliver Dowden, açık hava tiyatrolarının ve konser salonlarının yeniden açıldığını duyurdu.

Fotoğraf: Getty Images

İngiltere Kültür, Medya ve Spor Bakanı Oliver Dowden, Koronavirüs pandemisi ve İngiltere genelinde uygulanan karantina sonrası açık hava konser ve tiyatro salonlarının yeniden açıldığını duyurdu.Dowden yaptığı basın açıklamasında, “11 Temmuz itibariyle sanatçılarımız, müzisyenlerimiz ve dansçılarımız performanslarını açık havada izleyicilere sergilemeye başlayabilecekler,” dedi.

Kültür Bakanı, açık hava performanslarına yönelik olarak alınacak güvenlik önlemleri arasında mekan kapasitesinin azaltılması, sanatçıların arasındaki mesafelerin korunması (şarkıcılar ve üflemeli sazlar sanatçıları için üçer metre olmak üzere) ve izleyicilerin test edilmesine ve izlenmesine yardımcı olacak elektronik biletleme sistemlerine geçiş olduğunu belirtti.Dowden, dinleyenleri performanslar için bilet almaya ve yerel işletmeleri desteklemeye teşvik ederek şunları ekledi: “Sanatçılarımız izleyiciyi hak ediyor ve şimdi izleyicilerin karşısında çıkabilecekler.”

İngiltere hükümeti şu anda iç mekan performanslarında sosyal mesafe önlemlerinin nasıl gerçekleştirilebileceğini araştırıyor. Londra Senfoni Orkestrası için St Luke’s Church’te, London Palladium’da ve Butlin’s’te pilot performanslar planlanıyor. Dowden, “Bu, Mart ayından bu yana sabırla bekleyen performans sanatçılarımız için önemli bir kilometre taşı” diye ekledi. Bu karar, hafta başında İngiltere hükümetinin 1.57 milyar sterlin değerinde bir sanat endüstrisini kurtarma paketi oluşturma kararını açıklanmasından sonra alındı.

Yorum Yaz