|1dk 32sn|

Riverside County iki müzik festivalini de iptal ettiğini bildiren bir emir imzaladı.

Rich Fury/Getty Images – Coachella

Los Angeles yakınlarındaki hemen hemen tüm müzik festivalleri iptal edildi veya gelecek yıla ertelendi. Ancak iki önemli festival, Coachella ve Stagecoach iptale ve ertelemeye karşı direniyordu, en azından bu zamana kadar.

Çarşamba günü, Riverside County, Coachella ve Stagecoach’ın 2020 programlarını resmi olarak iptal etti. İlçenin halk sağlığı bakanı Dr. Cameron Kaiser, hem Riverside’da hem de dünya çapında sonbahar mevsiminde Covid-19’un yeniden canlanması endişelerini belirterek iki festivali de iptal eden bir emir imzaladı.

Kaiser yaptığı açıklamada, “Covid-19’un sonbaharda kötüleşebileceğine dair göstergeler giderek arttığı için endişeliyim,” dedi. “Buna ek olarak, Coachella ve Stagecoach, Vali Newsom’un 4. Aşama etkinlikler olarak sınıflandırdığı, katılabilmek için çeşitli tedaviler ya da aşı olmayı gerektirecek etkinliklerden ikisi olacaktı. Öngörülen koşullar ve ihtimaller göz önüne alındığında, içim rahat bir şekilde devam ettiremezdim. Bu kararlar, birçok insanı etkileyeceği bilinciyle, üzerine düşünülerek alınıyor. İlk önceliğim toplumun sağlığı.”

Coachella’nın başlangıçta 10-12 Nisan, 17-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyordu ancak Mart başında –eyalet çapında getirilen büyük toplantı yasağından yalnızca birkaç gün öncesinde- 9-11 Ekim ve 16-18 Ekim tarihlerine erteleneceği açıklandı. Her iki durumda da, country müzik festivali Stagecoach ertesi hafta sonu gerçekleşecekti.

Travis Scott, Frank Ocean ve yeniden biraraya gelmiş olan Rage Against the Machine ilk başta festivalin öne çıka isimleri olarak ilan edilmişlerdi. Bu isimleri Calvin Harris, Run the Jewels, Flume, Disclosure, Thom Yorke ve Lana Del Rey gibi önemli isimler izliyordu. Festival organizatörü Goldenvoice, bu isimlerden herhangi birinin gelecek yıl geri dönüp dönmeyeceğini henüz belirtmedi. Goldenvoice, iptal hakkında resmi bir açıklama yayınladı. “Şimdilik,” Coachella’nın 9–11 ve 16–18 Nisan 2021, Stagecoach’un ise 23-25 Nisan 2021’de gerçekleşmesi planlanıyor. 2020 biletlerinin tümü 2021 için de geçerli olacak ve mevcut bilet sahipleri 15 Haziran’a kadar bilet iadesi isteğinde bulunma veya biletlerini gelecek yıla devretme talimatlarını içeren bir e-posta alacaklar.

Yorum Yaz