Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğinde ve birbirinden değerli eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşecek olan Aşkın Academia kayıtları devam ediyor. Yakın zamanda kaybettiğimiz sanat değerimiz Ruşen Güneş’in anısına gerçekleşecek akademi, bu yıl çevrim içi planlandı. Tüm detayları aşağıda görebilirisiniz.

Başvuru için son tarih: 19 Haziran 2020, Cuma / Saat: 17:00

 1. Aşkın Academia Yaz Akademisi bu sene çevrim içi olarak ve 3 aşamada yapılacaktır.
 1. Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları – CAKA (1-5 Temmuz 2020)
 2. Gençlik Atölyeleri – CAGA (6-10 Temmuz 2020)
 3. Aşkın Ensemble Eğitim Programı (11-15 Temmuz 2020)
 • Yaz akademisine ulusal ve uluslararası çerçevede alanlarında tanınmış misafir öğretmenler ve sanatçılar davet edilecek ve bu sanatçıların öncülüğünde kurslar düzenlenecektir.
 • Öğrenciler ait oldukları yaş grupları dahilinde açılmış olan kategorilere başvuru yapabilirler.
 1. CAKA için 1 Temmuz 2020 tarihinde 15 yaşından gün almamış olmak
 2. CAGA için 6 Temmuz 2020 tarihinde 23 yaşından gün almamış olmak
 3. Aşkın Ensemble için 11 Temmuz 2020 tarihinde 31 yaşından gün almamış olmak
 4. Yaz okuluna aktif olarak katılan öğrencilerin yanı sıra belli bir kontenjan dahilinde pasif öğrenci de kabul edilecektir.
 5. Akademi dersleri her gün saat 10:00 ile 16:00 arasında çevrim içi olarak yapılacaktır. Öğretmenlere verilecek link üzerinden yapılacak derslerin takibi akademi eğitim sekreteryası tarafından yapılacaktır.
 6. Yaz okuluna kaydolan öğrencilerin seçtikleri alana göre bireysel veya grup derslerine katılmaları zorunludur. Bunun yanı sıra bütün öğrencilerin masterclass çalışmalarına ve akşam konserlerine katılmaları beklenmektedir.
 7. Çevrim içi derslere tablet/ veya akıllı telefon  veya/ kamerası olan bir bilgisayar/ veya bilgisayara bağlayacağınız harici bir kamera gerekmektedir. Dersler Zoom programı üzerinden yapılacaktır.
 8. Katılım ücreti aktif katılımcılar için 45 dakikalık bireysel ders paketi (5 bireysel ders, 1 masterclass ve 1 konser) için vergiler dahil 1540₺, 30 dakikalık bireysel ders paketi için vergiler dahil 1260₺ dir. Pasif katılımcılar için ücret 250₺ olarak tespit edilmiştir. Pasif katılımcılar masterclassların tamamına katılabilecektir. Katılımcılar aynı zamanda tüm konser ve masterclassları kendilerine verilen dijital kod ile izleyebileceklerdir.
 9. Tüm başvurular www.askinacademia.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Siteye girdikten sonra yaş grubunuza göre belirlenmiş 3 kategoriden size uygun olanını seçiniz. Başvurular için gerekli olan formu doldurduktan  sonra kimlik fotoğrafı ve kısa özgeçmişin sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
 10. Katılımcılar kayıt aşamasında, çalışmak istedikleri öğretmenleri seçerek en fazla 5 adet tercih yapabileceklerdir. Katılımcıların tercih ettikleri öğretmenlerin kontenjanı dolduğu takdirde katılımcıdan başka tercihlerde bulunması talep edilecektir.
 11. Katılımcıların son kayıt tarihi olan 19 Haziran Cuma, saat: 17:00’a kadar başvuru esnasında verilmiş olan hesap numarasına kayıt ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.
 12. Katılım ücretinin ödenmesinin ardından katılımcıya akademiye kabul mektubu gönderilecektir.
 13. Yaz Akademisi’nde yukarıda belirtilen etkinlikler haricinde açılacak olan dersler için ayrı bir ücretlendirme yapılacaktır. Bu derslere katılım zorunlu değildir ve arzu edenler seçmeli olarak katılabilirler.
 14. Akademi sonunda tüm katılımcılara sertifika verilir.
View this post on Instagram

AŞKIN ACADEMIA 2020 ‘RUŞEN GÜNEŞ’İN ANISINA’ Sevgili dostlar Bu sene yapacağımız çevrimiçi yaz okulu hazırlıklarımızı bir süredir devam ettiriyorduk. Tam son aşamaya gelmiştik ki dün sevgili ağabeyim Ruşen Güneş’in vefat haberini aldık. Ruşen ağabey idealist bir müzisyen olarak herkesin yardımına koşan bir insandı. Kendisi ilk defa 1999-2002 yılları arasında ülkemizde İTÜ MİAM ‘da Master derslerine girdi ve burada öğrencilere danışmanlık yaptı. Kendisi ile zaman zaman eğitim konularında istişare ederdik. Daha önce yapmış olduğumuz yaz okullarına tarihi uymadığı için gelememişti. Ruşen Güneş gençlerin yetişmesine özel bir önem verirdi. Biz idare kurulu olarak 2020 AŞKIN ACADEMIA ÇEVRİMİÇİ YAZ OKULU’ nu 29 Mayıs’ta kaybettiğimiz RUŞEN GÜNEŞ’in anısına ithaf etmeye karar verdik. Yaz okulu boyunca onunla ilgili anılar, çalışmalar ve faaliyetler gerçekleştirilecektir. Adı ve eserleri yaşatılacaktır. AŞKIN ACADEMIA 2020 CAKA ÇEVRİM İÇİ YAZ AKADEMİSİ 1-5 Temmuz 2020 ÇEVRİMİÇİ GENÇLİK ATÖLYESİ 6-10 Temmuz 2020 AŞKIN ENSEMBLE EĞİTİM PROGRAMI 11-15 Temmuz 2020 Başvuru için son tarih: 19 Haziran 2020, Cuma / Saat: 17:00 Sanat yönetmeni Cihat Aşkın İdare Kurulu Nisan Aşkın, Mesut Çaşka, Ozan Sari, Doğukan Çokşeker, Begüm Başbuğ, Yasin Arman, Rıfat Beltekin Hafta başı duyurularımıza başlayıp kayıtları alacağız. Lütfen takipte olunuz. @nisan.ozdogan @mesutcaska @ozansarimusic @yasinarman @bgmbsbg @allaturcamusic @rftozlm @ahmethamdizafer @baharbgpolat @barisaygun.cellist @besteviola @burakbilgilii @bulent_evcil @canozhanviolinst @dilbagtokay @dogukaptaner @erzhan_kulibaev @fikreterenden @gizemsozerii @gurkangulec5917 @hakansensoy1 @lacinmodiri @mesutozgenguitar @naz_altinel @orcuncell @robertoissoglio @selin.nardemir @sevil_ulucan @tuncay_yilmaz @umitisgorur #gülenegeserter @senemacay

A post shared by Cihat Aşkın (@cihataskin) on

 

Yorum Yaz